Artykuły poradnikowe

Pożyczka pozabankowa przez Internet

Internet całkowicie zdominował nasze życie. Za jego pośrednictwem załatwiamy sprawy w urzędzie, robimy zakupy, kontaktujemy się ze znajomymi. Przez Internet możemy także wziąć pożyczkę.

Kredyt czy pożyczka pozabankowa?

Wybór opcji uzależniony jest od wielu czynników. Dla wielu osób najważniejsze znaczenie ma czas. Uzyskanie pożyczki pozabankowej jest znacznie szybsze, nawet w tym samym dniu można już dysponować pożyczoną kwotą. W banku rozpatrzenie wniosku trwa dłużej. Obwarowane jest także spełnieniem wielu warunków (zaświadczenia), które również wymagają czasu.

Dla tych, dla których liczą się przede wszystkim koszty, wybór kredytu bankowego będzie opcją korzystniejszą. RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) w bankach jest niższe, co oznacza, że koszty pozyskania gotówki będą niższe. Nie jest to równoznaczne z niższymi ratami, ponieważ o ich wysokości (przy tej samej kwocie) decyduje przede wszystkim okres kredytowania i sposób spłaty kredytu (raty równe lub malejące).

Dokonując wyboru między kredytem a pożyczką pozabankową na raty trzeba brać pod uwagę także:

  • maksymalną kwotę (w bankach większa),
  • okres spłaty (w firmach finansowych maksymalnie 2 lata).

W przypadku pożyczania dużych kwot wymagających zastawu (hipoteka) zdecydowaniem bezpieczniejszy jest bank.

Jak uzyskać pożyczkę przez Internet?

Ofertę pożyczania pieniędzy przez Internet ma wiele banków i firm pozabankowych. W przypadku banków są to jednak kredyty bezgotówkowe przeznaczone na dokonywanie konkretnych zakupów w sklepach internetowych. Po pozytywnej weryfikacji pieniądze przelewane są na konto sklepu.

Pożyczki ratalne przez internet bez bik można uzyskać w kilkudziesięciu firmach finansowych. Cała procedura trwa kilkanaście minut. Wcześniej trzeba zapoznać się z wymaganiami i przygotować potrzebne dokumenty, najczęściej wystarczy tylko skan dowodu osobistego.

Decydując się na pożyczkę przez Internet trzeba zachować szczególną ostrożność, by nasze dane nie zostały przechwycone przez osoby trzecie. Przede wszystkim nasz komputer powinien być chroniony, nawet darmowe programy antywirusowe mają opcję zabezpieczenia przed szpiegowaniem.

Jeszcze bardziej istotna jest ochrona strony firmy finansowej. Powinna być ona szyfrowana, czyli oznaczona zieloną kłódką. Mamy wtedy pewność, że dane są bezpieczne.

Dopiero po sprawdzeniu bezpieczeństwa strony internetowej można przystąpić do wypełniania wniosku online. Poza skanem dowodu osobistego potrzebny będzie numer konta bankowego. Niektóre firmy w ramach weryfikacji proszą o przelanie na jej konto symbolicznej złotówki, która później zostanie zwrócona. W ten sposób firma sprawdza, czy osoba wnioskująca o udzielenie pożyczki jest właścicielem konta bankowego. Nie można dostać pożyczki nie mając konta bankowego i nie może ona zostać przelana na konto innej osoby.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.