Artykuły poradnikowe

Jakie zalety ma leasing konsumencki na auto?

Leasing konsumencki ma bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach cieszy się tak wielkim zainteresowaniem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chce poznać największe zalety leasingu konsumenckiego, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie się na niego zdecydować.

Co warto wiedzieć?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób mylnie uważa, że leasing skierowany jest jedynie dla firm i osób, które prowadzą swoja własną działalność gospodarczą. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że od pewnego czasu z leasingu mogą skorzystać także osoby prywatne. Konsumencki leasing w chwili obecnej jest najlepszą alternatywa dla zwykłego kredytu konsumenckiego na zakup auta.

Jakie zalety?

Jedną z największych zalet jest przede wszystkim to, że wszystkie zobowiązania z tytułu leasingu konsumenckiego nie są umieszczone w historii kredytowej. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie zmniejsza się nasza zdolność kredytowa. Ma to bardzo duże znaczenie przede wszystkim dla tych osób, które w niedalekiej przyszłości planują zaciągnąć kredyt mieszkaniowy.

Warto wspomnieć także i o tym, że leasingu konsumenckiego nie udziela nam bank, tylko firma leasingowa, dzięki czemu jego uzyskanie jest zdecydowanie prostsze niż na przykład pozyskanie konkurencyjnego kredytu bankowego. Pamiętać należy również i o tym, że poszczególne firmy mogą zaproponować różne warunki współpracy, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z kilkoma ofertami, dzięki czemu będzie można wybrać tą najkorzystniejszą.

Zalety przy zakupie auta

Osoby, które planują skorzystać z leasingu konsumenckiego mogą liczyć także na wiele dodatkowych korzyści. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nabywcą samochodu od dealera jest właśnie firma leasingowa. Jest to doskonały wybór przede wszystkim dla młodych kierowców, którzy mogą pozyskać atrakcyjne zniżki ubezpieczeniowe. Nie można zapominać także i o tym, że w dzisiejszych czasach bardzo wielu producentów oferuje atrakcyjne rabaty na poszczególne modele samochodów, które nabywane są właśnie w formie leasingu.

Leasing nie tylko na nowe auto

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że leasing konsumencki można zaciągnąć nie tyko na nowy samochód, ale również na używane auto. Jedynym wymogiem jest to, aby samochód sprzedawany był na fakturę VAT23%. W dzisiejszych czasach coraz więcej producentów oferuje swoim klientom leasing fabryczny, który także cieszy się dość dużym zainteresowaniem. W większości przypadkach, aby skorzystać z leasingu fabrycznego trzeba ukończyć 25 rok życia, mieć zatrudnienie w Polsce na czas nieokreślony i co najważniejsze nie można posiadać negatywnej historii w BIK.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.