Artykuły poradnikowe

Awans w pracy

Od tego, jaką ilość pieniędzy zarabiamy zależy jakość naszego życia. Już od najmłodszych lat jesteśmy mobilizowani w szkole i w domu, aby zdobyć jak najwyższe wykształcenie, co ma finalnie być kluczem do podjęcia wymarzonej pracy na korzystnych warunkach zatrudnienia. Często jednak już po ukończeniu szkoły średniej gdy dostajemy możliwość zarabiania pieniędzy, decydujemy, że nie chcemy kontynuować dalszej nauki i rezygnujemy ze studiów. Nawet ukończenie najwyższych studiów nie daje nam gwarancji, że znajdziemy wymarzone zatrudnienie, nie mniej jednak decyzja o zakończeniu edukacji na poziomie szkoły średniej jest z reguły traktowane jako decyzja kontrowersyjna i trudna do podjęcia.

Duże ambicje

Wysoka ambicja i chęć życia na własny koszt sprawia, że sporo osób wyprowadza się od rodziców tuż po zdaniu matury i chce utrzymywać się we własnym zakresie. Praca za najniższą krajową jest wtedy bardzo często jedynym rozwiązaniem, ale każda racjonalnie myśląca osoba doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że szybki awans nie jest tylko kwestią czasu i warto wykazać się swoimi umiejętnościami. 

Najniższa krajowa

Najniższe wynagrodzenie stale wzrasta i praktycznie co roku możemy obserwować kolejne nowelizacje ustaw. Najnowsza nowelizacja ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę obowiązuje od 19 Lipca 2019r. i dzięki niej nawet początkujące osoby mogą zarabiać więcej. Oczywiście wzrost stawki minimalnej jest także uzasadniony tym, że rosną koszty utrzymania i musimy zarabiać więcej, aby móc żyć chociaż na przeciętnym poziomie. Trzeba przecież robić regularne zakupy, opłacać rachunki czy też odświeżyć nasze lokum. Najniższa krajowa i jej systematyczny wzrost jest więc świetną informacją dla wszystkich, którzy chcą się podjąć, lub zmienić pracę. 

Interesująca praca

Poszukując pracy bardzo często staramy się nie iść na łatwiznę i wysłać swoje CV do wielu ciekawych firm tudzież organizacji związanych z interesującą nas branżą. Oczywiście nie posiadając doświadczenia i bogatego CV, z reguły nie jesteśmy faworytami na wymarzony stołek, ale na szczęście wielu szefów zwraca uwagę nie tylko na nasze dotychczasowe wykształcenie. Często dobre wrażenie możemy sprawić za pomocą rozmowy kwalifikacyjnej i tego w jaki sposób się wypowiadamy. Przyda się także pewność siebie i umiejętność pracy w stresujących warunkach.

You may also like...